Ziņas
 Kas vēl notiek
 Statistika
 Studentu ziņas
 Farmakoloģijas jaunumi
 Farmaceitiskās aprūpes vērtējums aptiekās
 Farmaceitu un farmaceitu asistentu reģistrācija
 Palīdzi atpazīt!
 Gaidot aspirīna 115-gadi
  Cik labi Tu pazīsti Aspirin Cardio?
  Nedēļas jautājums
  Forums
  Zāļu reģistrs
  Kompensējamās zāles
  Bezrecepšu zāles
  Uztura bagātinātāji
  Aptiekas
  Lieltirgotavas
  Zāļu ražotāji
  Sertifikācija
  Likumdošana
  MateriaMedica
  Darba birža
  Jautājumi un atbildes
 
GRIBI KĻŪT ZINĀMS UN PAMANĀMS?         IENĀC TE!
 Ziņas - arhīvs Trešdiena 27.05.2020  
Eniņš vairs nekandidēs uz LFB prezidenta amatu

Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) seminārs Rīgā 26.februārī pulcēja vairāk kā 400 farmācijas nozares speciālistu. Seminārā LFB prezidents Aigars Eniņš klātesošos informēja par LFB aktualitātēm, farmaceitiem šogad paredzētajiem pasākumiem Latvijā un citās valstīs.

Kā pastāstīja A.Eniņš, šā gada 1.janvārī LFB bija 1120 biedri. 2008.gada maijā no biedrības izslēgti 185 biedra naudas parādnieki. Pēc Eniņa sniegtās informācijas, šobrīd savas finansiālās saistības ar biedrību nav nokārtojuši aptuveni 250 biedri. Apmēram 50 biedri nav nomaksājuši biedra naudu par 2005.-2006.gadu (tiem nosūtītas atgādinājuma vēstules), ap 60 biedru nav samaksājuši biedra naudu vēl par 2007.gadu, bet 140 biedri ir parādā par 2008.gadu. LFB prezidents aicināja ikvienu biedru runāt ar biedrības vadību, ja nepieciešama palīdzība, proti – ir iespējams samazināt biedra naudas apjomu objektīvu iemeslu dēļ (piemēram, dekrēta atvaļinājuma laikā vai, ja farmaceits palicis bez darba). Eniņš iedrošināja biedrus savlaicīgi sazināties ar biedrību dažādu neskaidrību gadījumā un nebaidīties runāt par savām problēmām, lai kopīgi rastu risinājumu.

Seminārā LFB prezidents arī stāstīja par šogad gaidāmo LFB 9.kongresu, kas notiks 7.novembrī. „Maijā vai jūnijā biedrība izsūtīs vēstules uz uzņēmumiem, kuros strādā mūsu biedri, aicinot izvēlēt pārstāvjus no katra kolektīva, kurus sūtīt uz kongresu. No aptiekas drīkst piedalīties tik biedru, cik vēlas, taču, tiem, kas savu dalību kongresā būs pieteikuši, arī būs jāpiedalās,” skaidroja Eniņš. Viņš aicināja farmaceitus rūpīgi pārdomāt dalību kongresā un izvirzāmos kandidātus valdei un citām biedrības institūcijām. „Darboties kādā organizācijā - tas ir veids, kā ietekmēt savu darbu un nozari kopumā,” uzsvēra A.Eniņš. Viņš arī pauda viedokli, ka biedrības vadībā vajadzīgi jauni spēki un nepieciešamas arī izmaiņas LFB darbā kopumā, tāpēc biedrībai būšot nepieciešams jauns prezidents.

„Es nelokāmi esmu nolēmis un pilnā pārliecībā paziņoju, ka uz šo amatu vairs nekandidēšu,” seminārā paziņoja LFB prezidents. Viņš arī atgādināja, ka kandidātus prezidenta amatam jāizvirza vismaz mēnesi pirms kongresa.

Viņš sniedza arī informāciju par situāciju Farmaceitu un farmaceitu asistentu reģistrā. 2009.gada 1.februārī reģistrā bija reģistrēti 2973 speciālisti. No tiem – 1504 farmaceiti, 1469 farmaceita asistenti. 2008.gadā reģistra uzturēšanas maksu nav samaksājuši 200 cilvēki.

Seminārā uzstājās arī valsts institūciju pārstāvji; lekciju par uztura bagātinātājiem lasīja Veselīga uztura speciālistu asociācijas vadītāja Aina Grahoļska.

Par farmaceita asistentu tālākizglītības iespējām runāja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes jaunā dekāne Baiba Mauriņa, informējot, ka turpmāk būs elastīgāks dokumentu iesniegšanas grafiks Nepilna laika studiju pretendentiem. Viņa arī norādīja, ka, ja kāds nokavējis dokumentu iesniegšanas termiņu, droši var sazināties ar RSU. Kopš pērnā gada studiju maksa farmaceita asistentiem nav mainījusies un pirmajā gadā tā ir 1097 lati. B.Mauriņa aicināja studēt gribošos farmaceita asistentus krāt apliecības par visiem apmeklētajiem kursiem, semināriem, konferencēm, tai skaitā par grāmatvedības kursiem vai valodu kursiem, jo tās var noderēt, iestājoties RSU.

LFB prezidents A.Eniņš sveica B.Mauriņu ar stāšanos RSU Farmācijas fakultātes dekānes amatā, savukārt visi klātesošie ar ziediem un uzrunām sirsnīgi sveica un godināja ilggadējo un nu jau bijušo fakultātes dekāni. Asoc. prof. Viju Eniņu.


Elīna Badune
27.02.2009.

   « atpakaļ   
 
 Atsauksmes (74)   
Vārds e-pasts
Aplūkot atsauksmes »                

 

Vieta jūsu reklāmai
Notikumu kalendārs
11/03 „Respiratoro slimību modulis 20p”
14/03 LFB konference Tukumā
15/03 Seminārs "Muguras sāpju eksperts" Rīgā
19/03 LFB valdes sēde
11/04 FA seminārs
 Partneri
 
Z V A
N V D
V I
L F B
F A
V M
L F S A

Meklēt
Sadaļā
 R E D A K C I J A
* Šeit publicētā informācija paredzēta veselības aprūpes nozares speciālistiem.
Redakcija nenes atbildību sarežģījumu gadījumos, kas radušies, nespeciālistiem
interpretējot vai nelietderīgi izmantojot šo informāciju.
izstrādāts nexus.lv