Latvijas Farmācijas studentu asociācija projektā sadarbosies ar studentiem no četrām valstīm
No šī gada 14. līdz 21. augustam Rīgā 48 farmācijas programmu studenti no četrām valstīm - Portugāles, Turcijas, Rumānijas un Latvijas - piedalīsies projektā CONTRA DEPRESSIO. Projekta mērķis ir apzināt depresijas problēmas dažādu valstu jauniešu vidū un veicināt jauniešu aktīvu līdzdalību tās novēršanā.
Depresija, depresijas stāvoklis ir viena no mūsdienās visstraujāk pieaugošajām modernās sabiedrības problēmām ne tikai pieaugušo vidū, bet arī starp jauniešiem. Nereti tas beidzas pat ar domām par pašnāvību un to mēģinājumiem. Tīņu un jauniešu vecumā šis stāvoklis sāk izplatīties arvien vairāk, jo ikdienā parādās jaunas problēmas, stresa faktori, izaicinājumi, ar kuriem līdz šim saskarsmes nav bijis, līdz ar to par vieglāko izeju tiek uzskatīta novēršanās no sabiedrības un ieslīgšana depresijā. Depresija ir ļoti aktuāla jauniešu problēma, pie tam jauniešiem trūkst informācijas, kā ar to cīnīties, tikt galā un kur meklēt palīdzību. Svarīga ir arī apkārtējās sabiedrības izpratnes un iejūtības veicināšana.
Contra Depressio ir iesaistīto valstu otrais kopīgais projekts. 2011. gada rudenī Latvijas Farmācijas studentu asociācijas (LFSA) pārstāvji no Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes jau piedalījās šāda veida projektā Bukarestē (Rumānija), kurā tika apspriesta tāda aktuāla jauniešu problēma kā etnobotāniķu (pazīstami kā Spice) lietošana un tās izraisītās sekas. Tagad ir pienākusi Latvijas farmācijas studentu kārta uzņemt jaunos farmaceitus, nu jau labus draugus. LFSA uzņems farmācijas studentus no šīm valstīm, lai apspriestu un mēģinātu rast risinājumu depresijas problēmai jauniešu vidū. Ar šo tikšanos Latvijā projekts nebeigsies, apmaiņas laikā gūtās zināšanas un pieredze tiks apkopota un izmantota tālākajā darbā ar jauniešiem. Septembrī tiks apmeklētas Latvijas skolas, lai runātu ar skolēniem par projekta laikā gūto pieredzi un kultūras atšķirībām, depresiju un jaunatnes aktīvu līdzdalību tās novēršanā. Lai jauniešiem palīdzētu, tiks izdalīts projekta laikā izveidotais buklets.
Projektā piedalās farmācijas studenti vecumā no 18-25 gadiem, kas pārstāv dažādas nācijas, rases, kultūras, reliģiskos un politiskos uzskatus. Tieši dažādība šo jauniešu vidū ļaus pārvarēt stereotipus un aizspriedumus, kas varētu pastāvēt viņu starpā. Vēl vairāk saliedētību pastiprinās starptautiskais vakars, kura laikā valstu pārstāvji prezentēs savus nacionālos ēdienus, dzērienus, mūziku, dejas, tautastērpus un iepazīstinās ar savām tradīcijām, lai atrastu gan kopīgo, gan arī atšķirīgo savā vidū. Veicinot iecietības vairošanu, jaunieši tiks mudināti pievērst vairāk uzmanības cits citam, kas jau ir pirmais solis, lai mazinātu depresijas attīstību. Tiks organizētas tikšanās ar nozares speciālistiem, kas sniegs ieskatu problēmas aktualitātē, bet galvenais uzsvars tiks likts uz neformālu mācīšanos, iesaistot studentus savstarpējās diskusijās un informācijas meklēšanā.
Liels paldies visiem, kuri palīdzēja projekta sagatavošanas gaitā. Īpašs paldies Latvijas Farmaceitu biedrības prezidentei Kitijai Blumfeldei par neatsveramo palīdzību un pacietību.
Projekta sadarbības partneri (Portugāles, Rumānijas, Turcijas farmācijas studentu asociācijas) tika atrasti Eiropas Farmācijas studentu asociācijas (EPSA) rīkotā projekta Twinnet ietvaros. Projektu finansē un atbalsta Eiropas Komisijas programma Jaunatne darbībā.
Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi autoru uzskatus un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Marina Kirsanova RSU FF III, projekta dalībniece
Jānis Kurlovičs LU, LFSA priekšsēdētājs
www.farmacija-mic.lv
13.08.2012.
|