Ziņas
 Kas vēl notiek
 Statistika
 Studentu ziņas
 Farmakoloģijas jaunumi
 Farmaceitiskās aprūpes vērtējums aptiekās
 Farmaceitu un farmaceitu asistentu reģistrācija
 Palīdzi atpazīt!
 Gaidot aspirīna 115-gadi
  Cik labi Tu pazīsti Aspirin Cardio?
  Nedēļas jautājums
  Forums
  Zāļu reģistrs
  Kompensējamās zāles
  Bezrecepšu zāles
  Uztura bagātinātāji
  Aptiekas
  Lieltirgotavas
  Zāļu ražotāji
  Sertifikācija
  Likumdošana
  MateriaMedica
  Darba birža
  Jautājumi un atbildes
 
GRIBI KĻŪT ZINĀMS UN PAMANĀMS?         IENĀC TE!
 Studentu ziņas Ceturtdiena 23.09.2021  
Latvijas Farmācijas studentu asociācija projektā sadarbosies ar studentiem no četrām valstīm

Palielināt bildiNo šī gada 14. līdz 21. augustam Rīgā 48 farmācijas programmu studenti no četrām valstīm - Portugāles, Turcijas, Rumānijas un Latvijas - piedalīsies projektā „CONTRA DEPRESSIO”. Projekta mērķis ir apzināt depresijas problēmas dažādu valstu jauniešu vidū un veicināt jauniešu aktīvu līdzdalību tās novēršanā.

Depresija, depresijas stāvoklis ir viena no mūsdienās visstraujāk pieaugošajām modernās sabiedrības problēmām ne tikai pieaugušo vidū, bet arī starp jauniešiem. Nereti tas beidzas pat ar domām par pašnāvību un to mēģinājumiem. Tīņu un jauniešu vecumā šis stāvoklis sāk izplatīties arvien vairāk, jo ikdienā parādās jaunas problēmas, stresa faktori, izaicinājumi, ar kuriem līdz šim saskarsmes nav bijis, līdz ar to par vieglāko izeju tiek uzskatīta novēršanās no sabiedrības un ieslīgšana depresijā. Depresija ir ļoti aktuāla jauniešu problēma, pie tam jauniešiem trūkst informācijas, kā ar to cīnīties, tikt galā un kur meklēt palīdzību. Svarīga ir arī apkārtējās sabiedrības izpratnes un iejūtības veicināšana.

„Contra Depressio” ir iesaistīto valstu otrais kopīgais projekts. 2011. gada rudenī Latvijas Farmācijas studentu asociācijas (LFSA) pārstāvji no Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes jau piedalījās šāda veida projektā Bukarestē (Rumānija), kurā tika apspriesta tāda aktuāla jauniešu problēma kā etnobotāniķu (pazīstami kā „Spice”) lietošana un tās izraisītās sekas. Tagad ir pienākusi Latvijas farmācijas studentu kārta uzņemt jaunos farmaceitus, nu jau labus draugus. LFSA uzņems farmācijas studentus no šīm valstīm, lai apspriestu un mēģinātu rast risinājumu depresijas problēmai jauniešu vidū. Ar šo tikšanos Latvijā projekts nebeigsies, apmaiņas laikā gūtās zināšanas un pieredze tiks apkopota un izmantota tālākajā darbā ar jauniešiem. Septembrī tiks apmeklētas Latvijas skolas, lai runātu ar skolēniem par projekta laikā gūto pieredzi un kultūras atšķirībām, depresiju un jaunatnes aktīvu līdzdalību tās novēršanā. Lai jauniešiem palīdzētu, tiks izdalīts projekta laikā izveidotais buklets.

Projektā piedalās farmācijas studenti vecumā no 18-25 gadiem, kas pārstāv dažādas nācijas, rases, kultūras, reliģiskos un politiskos uzskatus. Tieši dažādība šo jauniešu vidū ļaus pārvarēt stereotipus un aizspriedumus, kas varētu pastāvēt viņu starpā. Vēl vairāk saliedētību pastiprinās starptautiskais vakars, kura laikā valstu pārstāvji prezentēs savus nacionālos ēdienus, dzērienus, mūziku, dejas, tautastērpus un iepazīstinās ar savām tradīcijām, lai atrastu gan kopīgo, gan arī atšķirīgo savā vidū. Veicinot iecietības vairošanu, jaunieši tiks mudināti pievērst vairāk uzmanības cits citam, kas jau ir pirmais solis, lai mazinātu depresijas attīstību. Tiks organizētas tikšanās ar nozares speciālistiem, kas sniegs ieskatu problēmas aktualitātē, bet galvenais uzsvars tiks likts uz neformālu mācīšanos, iesaistot studentus savstarpējās diskusijās un informācijas meklēšanā.

Liels paldies visiem, kuri palīdzēja projekta sagatavošanas gaitā. Īpašs paldies Latvijas Farmaceitu biedrības prezidentei Kitijai Blumfeldei par neatsveramo palīdzību un pacietību.

Projekta sadarbības partneri (Portugāles, Rumānijas, Turcijas farmācijas studentu asociācijas) tika atrasti Eiropas Farmācijas studentu asociācijas (EPSA) rīkotā projekta „Twinnet” ietvaros. Projektu finansē un atbalsta Eiropas Komisijas programma „Jaunatne darbībā”.

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi autoru uzskatus un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


Palielināt bildi


Marina Kirsanova RSU FF III, projekta dalībniece
Jānis Kurlovičs LU, LFSA priekšsēdētājs

www.farmacija-mic.lv
13.08.2012.

   « atpakaļ   
 
 Atsauksmes (0)   
Vārds e-pasts
Aplūkot atsauksmes »                

 

Vieta jūsu reklāmai
Notikumu kalendārs
11/03 „Respiratoro slimību modulis 20p”
14/03 LFB konference Tukumā
15/03 Seminārs "Muguras sāpju eksperts" Rīgā
19/03 LFB valdes sēde
11/04 FA seminārs
 Partneri
 
Z V A
N V D
V I
L F B
F A
V M
L F S A

Meklēt
Sadaļā
 R E D A K C I J A
* Šeit publicētā informācija paredzēta veselības aprūpes nozares speciālistiem.
Redakcija nenes atbildību sarežģījumu gadījumos, kas radušies, nespeciālistiem
interpretējot vai nelietderīgi izmantojot šo informāciju.
izstrādāts nexus.lv