Ziņas
 Kas vēl notiek
 Statistika
 Studentu ziņas
 Farmakoloģijas jaunumi
 Farmaceitiskās aprūpes vērtējums aptiekās
 Farmaceitu un farmaceitu asistentu reģistrācija
 Palīdzi atpazīt!
 Gaidot aspirīna 115-gadi
  Cik labi Tu pazīsti Aspirin Cardio?
  Nedēļas jautājums
  Forums
  Zāļu reģistrs
  Kompensējamās zāles
  Bezrecepšu zāles
  Uztura bagātinātāji
  Aptiekas
  Lieltirgotavas
  Zāļu ražotāji
  Sertifikācija
  Likumdošana
  MateriaMedica
  Darba birža
  Jautājumi un atbildes
 
GRIBI KĻŪT ZINĀMS UN PAMANĀMS?         IENĀC TE!
 Ziņas Svētdiena 23.01.2022  
Zāļu saraksti rada apjukumu

No 2014. gada bērniem līdz 18 gadiem zāles un medicīniskās ierīces no kompensējamo zāļu saraksta tiek apmaksātas 100 procentu apmērā. Šādā apmērā tiek kompensētas lētākās zāles līdzvērtīgas efektivitātes zāļu grupā jeb tā sauktās references zāles. No kompensējamo zāļu saraksta zāles tiek kompensētas pacientiem ar konkrētām diagnozēm, ņemot vērā noteiktos izrakstīšanas nosacījumus, laikrakstam "Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai" skaidrojusi Nacionālā veselības dienesta (NVD) speciāliste Evija Štālberga stāsta.

Laikraksts ziņo, ka normatīvo aktu izmaiņas radījušas sajukumu aptiekās. Kā laikrakstam paudusi NVD pārstāve, valsts kompensējamās zāles nav visas recepšu zāles, bet tās, kuras iekļautas kompensējamo medikamentu sarakstā. Taču joprojām ir spēkā norma, ka bērniem līdz divu gadu vecumam valsts kompensē arī visas recepšu zāles – 50 procentu apmērā. Taču šī 100 procentu zāļu kompensācija bērniem neattiecas uz M sarakstā iekļautajām zālēm, norādījusi E. Štālberga. Zāles, kuras iekļautas M sarakstā, visiem bērniem līdz 24 mēnešu vecumam valsts kompensē 50 procentu apmērā. Šai sarakstā ir iekļautas visas reģistrētās recepšu zāles.

Vizītes laikā pie ārsta jānoskaidro, vai bērnam ir diagnoze, kurai zāles pienākas no kompensējamo zāļu saraksta - tad iespējams saņemt zāles ar 100 procentu kompensāciju. Ja ne, tad bērniem līdz 24 mēnešu vecumam ir iespēja saņemt 50 procentu kompensējamas M sarakstā iekļautās zāles.

Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) prezidente Kitija Blumfelde laikrakstam paudusi, ka kompensācijas sistēma Latvijā ir sarežģīta un bieži tiek veiktas izmaiņas. Farmaceitam izprast un spēt nodot informāciju katram otrajam pacientam par kompensācijas sistēmas būtību, izmaiņām ir psiholoģiski nogurdinoši. Janvāra vidū LFB aicinājusi speciālistus pievērst uzmanību izmaiņām kompensācijas sistēmā bērniem un sniegusi skaidrojumu farmaceitiem domātā konferencē. Kā portālam www.farmacija-mic.lv pauda biedrības prezidente, LFB aicina NVD par plānotajām izmaiņām sistēmā sniegt savlaicīgu skaidrojumu arī ārstiem. Tāpat nepieciešamas viegli uztveramas skaidrojošās kampaņas iedzīvotājiem par zāļu iegādes kompensācijas sistēmu.

Medikamentu informācijas centrs (MIC) šobrīd gatavo grāmatu, kurā būs publicēts M saraksts. Jau tuvākajā laikā grāmatu varēs iegādāties MIC birojā un pasūtināt lielākajās zāļu lieltirgotavās.Sagatavoja Elīna Badune
Ziņu avots: "Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai"
6.03.2014.


Lieto Twitteri? Pastāsti par šo ziņu saviem Twitter sekotājiem!

Spied šeit:   « atpakaļ   
 
 Atsauksmes (32)   
Vārds e-pasts
Aplūkot atsauksmes »                

 

Vieta jūsu reklāmai
Notikumu kalendārs
11/03 „Respiratoro slimību modulis 20p”
14/03 LFB konference Tukumā
15/03 Seminārs "Muguras sāpju eksperts" Rīgā
19/03 LFB valdes sēde
11/04 FA seminārs
 Partneri
 
Z V A
N V D
V I
L F B
F A
V M
L F S A

Meklēt
Sadaļā
 R E D A K C I J A
* Šeit publicētā informācija paredzēta veselības aprūpes nozares speciālistiem.
Redakcija nenes atbildību sarežģījumu gadījumos, kas radušies, nespeciālistiem
interpretējot vai nelietderīgi izmantojot šo informāciju.
izstrādāts nexus.lv