Ziņas
 Kas vēl notiek
 Statistika
 Studentu ziņas
 Farmakoloģijas jaunumi
 Farmaceitiskās aprūpes vērtējums aptiekās
 Farmaceitu un farmaceitu asistentu reģistrācija
 Palīdzi atpazīt!
 Gaidot aspirīna 115-gadi
  Cik labi Tu pazīsti Aspirin Cardio?
  Nedēļas jautājums
  Forums
  Zāļu reģistrs
  Kompensējamās zāles
  Bezrecepšu zāles
  Uztura bagātinātāji
  Aptiekas
  Lieltirgotavas
  Zāļu ražotāji
  Sertifikācija
  Likumdošana
  MateriaMedica
  Darba birža
  Jautājumi un atbildes
 
GRIBI KĻŪT ZINĀMS UN PAMANĀMS?         IENĀC TE!
 Kas vēl notiek Svētdiena 23.01.2022  
Rīgas 1. medicīnas koledža vēlas pievienoties Latvijas Universitātei

Latvijas Universitāte (LU) pagājušā nedēļā saņēmusi Rīgas 1. medicīnas koledžas vēstuli, kurā izteikta un pamatota vēlme iekļauties Latvijas Universitātes struktūrā. LU atbalsta koledžas ieceri un par to vēstulē informējusi Ministru prezidentu, izglītības un zinātnes ministru, kā arī veselības ministri, aicinot atbalstīt šo abpusēji izteikto vēlmi. Tā šodien masu medijiem izplatītā paziņojumā ziņo LU Preses centrs.

Šādu lēmumu koledža pieņēmusi, balstoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecerēto koledžu attīstības koncepciju, un atsaucoties uz līdzšinējo pozitīvo sadarbības pieredzi ar LU. Koledža akcentē, ka LU Medicīnas fakultātē tiek īstenotas koledžai radniecīgas izglītības programmas, LU ir ievērojams zinātnes un pētniecības potenciāls, kuru tā jau ir izmantojusi gan koledžas docētāju kvalifikācijas paaugstināšanā, gan studentu pētniecības darba attīstīšanā, LU ir iespējas paplašināt koledžas mācībspēku un studentu starptautisko apmaiņu. Tā uzsver arī koledžas veiksmīgo sadarbību ar LU Medicīnas fakultāti un Ķīmijas fakultāti, kā arī Bioloģijas fakultāti koledžas studiju programmu pilnveidošanā un aktualizēšanā, kā arī citus ciešākas sadarbības pozitīvos aspektus. Jāpiezīmē, ka 20. gs. 90. gadu beigās jau tika apspriests no LU puses nākušais ierosinājums par Rīgas 1. medicīnas (tolaik) skolas pievienošanu Universitātei.

LU, atbalstot IZM un ministra Vjačeslava Dombrovska rosinātās reformas augstākajā izglītībā, kas paredz augstākās izglītības sistēmas restrukturizāciju, lai novērstu studiju programmu dublēšanos un izstrādātu efektīvāku augstākās izglītības iestāžu finansēšanas modeli, kā arī ieceri lielākajām Latvijas augstskolām noteikt specializāciju, kas izriet no to dibināšanas mērķiem un uzdevumiem, atbalsta Rīgas 1.medicīnas koledžas vēlmi iekļauties LU. LU šobrīd ir vienīgā klasiskā tipa augstskola Latvijā, kas paredz visu zinātņu nozaru un studiju programmu līdzsvarotu attīstību un sadarbības nodrošināšanu, ziņo LU Preses centrs.

LU Medicīnas fakultātes (MF) paspārnē jau četrus gadus kā aģentūras darbojas Rīgas medicīnas koledža un Paula Stradiņa veselības un sociālās aprūpes koledža. LU MF un koledžu līdzšinējā pieredze, akadēmiskā un pētnieciskā izcilība ir pamats mūsdienīgas medicīnas izglītības attīstībai un veselīgai konkurētspējai nacionālajā un starptautiskajā izglītības tirgū, augstskolas viedokli savā paziņojumā pauž LU Preses centrs.Elīna Badune
3.12.2013.Lieto Twitteri? Pastāsti par šo ziņu saviem Twitter sekotājiem!

Spied šeit:
   « atpakaļ   
 
 Atsauksmes (1)   
Vārds e-pasts
Aplūkot atsauksmes »                

 

Vieta jūsu reklāmai
Notikumu kalendārs
11/03 „Respiratoro slimību modulis 20p”
14/03 LFB konference Tukumā
15/03 Seminārs "Muguras sāpju eksperts" Rīgā
19/03 LFB valdes sēde
11/04 FA seminārs
 Partneri
 
Z V A
N V D
V I
L F B
F A
V M
L F S A

Meklēt
Sadaļā
 R E D A K C I J A
* Šeit publicētā informācija paredzēta veselības aprūpes nozares speciālistiem.
Redakcija nenes atbildību sarežģījumu gadījumos, kas radušies, nespeciālistiem
interpretējot vai nelietderīgi izmantojot šo informāciju.
izstrādāts nexus.lv