Ziņas
 Kas vēl notiek
 Statistika
 Studentu ziņas
 Farmakoloģijas jaunumi
 Farmaceitiskās aprūpes vērtējums aptiekās
 Farmaceitu un farmaceitu asistentu reģistrācija
 Palīdzi atpazīt!
 Gaidot aspirīna 115-gadi
  Cik labi Tu pazīsti Aspirin Cardio?
  Nedēļas jautājums
  Forums
  Zāļu reģistrs
  Kompensējamās zāles
  Bezrecepšu zāles
  Uztura bagātinātāji
  Aptiekas
  Lieltirgotavas
  Zāļu ražotāji
  Sertifikācija
  Likumdošana
  MateriaMedica
  Darba birža
  Jautājumi un atbildes
 
GRIBI KĻŪT ZINĀMS UN PAMANĀMS?         IENĀC TE!
 Jautājumi un atbildes Otrdiena 3.10.2023  
Likumdošana
Par zālēm
Citi
Biežāk uzdotie jautājumi

Farmaceiti un farmācijas nozares speciālisti turpmāk jautājumus portāla redakcijai par zālēm, profesionālo izglītību vai farmācijas likumdošanu var uzdot, sūtot vēstuli uz e-pastu mic@mic.lv, un mēs atbildēsim Jums personīgi.
Redakcijai ir tiesības neatbildēt uz jautājumiem, kas nav saistīti ar farmāciju, medicīnu, farmaceitisko aprūpi, kā arī uz personu aizskarošiem jautājumiem.

Atbildes par Jūs interesējošo tēmu var arī meklēt, izmantojot meklētāju lapas labajā sānā un izvēloties meklētāja sadaļu "Jautājumi un atbildes".

Pirms uzdodat jautājumu, ielūkojieties jautājumu arhīvā - iespējams, Jūs interesējošā atbilde jau ir tur!

 
Jautājums
lietoju Lindynette20 vai alkohola lietošana ietekmē šo zāļu darbību? ja es vakarā lietoju alkoholu, vai tas var dadīt lielāku grūtniecības iestāšanās risku, ja tajā pašā vakarā iz dzimumdzīve.?
04.13 Iesūtīja Dana
Atbilde
Ražotājs nav norādījis, ka alkohols jebkā varētu ietekmēt šo zāļu iedarbību. Lietojot šīs tabletes gan nedrīkst smēķēt.
Jautājums
Latvijā diezgan daudz cilvēku ir neauglīgi - nespēj radīt pēcnācējus. Kādi varētu būt tā cēloņi?
04.13 Iesūtīja Svetlana
Atbilde
Uz šo jautājumu nevarēsim atbildēt. Tas nav mūsu kompetencē. Atbildēsim uz jautājumiem par zālēm vai farmācijas likumdošanu.
Jautājums
Kādā veidā hormonālie pretapaugļošanās (kontraceptīvie) līdzekļi novērš grūtniecibu?
04.13 Iesūtīja Svetlana
Atbilde
Hormonālā kontracepcija darbojas dažādos veidos veidos:
1. Nomāc ovulāciju, iedarbojoties uz hipotalama-hipofīzes sistēmu (centrālais mehānisms), pazeminot gonadotropisko hormonu FSH un LH sekrēciju. Darbojas arī tiešās atgriezeniskās saites efekts un tiek samazināta arī LH atbrīvotājfaktora izdale, līdz ar to neveidojas LH hormonālais pacēlums cikla vidū.
2. Dzemdes kaklā, pateicoties progestagēnam, veidojas biezs gļotu slānis, kas apgrūtina spermatozoīdu iekļūšanu dzemdē.
3. Parasti menstruālā cikla otrajā pusē dzemdes gļotāda kļūst biezāka, jo ir gatava olšūnas uzņemšanai. Taču, lietojot hormonālo kontracepciju, pirmā cikla fāze tiek saīsināta un endometrijs vairs neaug tik biezs kā parasti. Tas notiek divu iemeslu dēļ- estrogēnu līmenis ir zemāks nekā parasti un progesterons tiek ievadīts ātrāk nekā parasti.
Jautājums
Kāpēc hormonālos pretapaugļošanās līdzekļus drīkst lietot tikai ārsta uzraudzībā?
04.13 Iesūtīja Svetlana
Atbilde
Tā kā hormonālie preparāti ir stipras iedarbības medikamenti, tie tiek reģistrēti kā recepšu zāles, un tikai ārsts var izvērtēt, kuram pacientam, kādi hormonālie preparāti konkrētajā situācijā nepieciešami.
Jautājums
Sveiki. Ir problema, ka jau vairākus mēnešu man ir kāšķis. Ir izmēginātas vairums smēres "sēr ziede", "benzatol" un "permentina" ziedes. Bet, veļā tikt nevaru! Vai ir iespēja bez ārstu iejaukšanās, ātri un efektīgi tikt vaļā no šīs slimības?
04.13 Iesūtīja Jānis
Atbilde
Ja problēma ilgst jau vairākus mēnešus, un izmēģinātas visas Jūsu minētās ārstēšanas metodes, tad šeit mēs neko citu nevaram ieteikt, kā doties pie ārsta veikt atkārtotas analīzes un meklēt ieilgušās kaites cēloņus. Varbūt tie nav saistīti ar kašķi. Varbūt slimībai pievienojusies vēl kāda infekcija. Katrā ziņā - jo ilgāk pacients "nodarbojas" ar pašārstēšanos, jo smagākas sekas pēc tam var nākties apkarot.
Jautājums
sakiet lūdzu, vai krēms Celestoderm ir
hormonālas zāles? un vai šo zāļu ilgstoša lietošana varētu negatīvi ietekmēt organismu?
04.11 Iesūtīja Elza
Atbilde
"Celestoderm" ir hormonāls preparāts (kortikosteroīds). Ilgstoši lokāli lietojot stipras darbības kortikosteroīdus, var rasties atrofiskas izmaiņas – pirmkārt,
sejā, citas ķermeņa daļas ir mazāk jūtīgas. Tas jāņem vērā, ārstējot tādas slimības kā psoriāzi, diskoīdo lupus erythematosus un smagu ekzēmu.
Jautājums
Kāda iedarbība un blaknes ir zālēm Zolofti, Fluanxoli un Xomax.
04.10 Iesūtīja sandra
Atbilde
ZOLOFT lieto, lai ārstētu depresiju, paniku, obsesīvi kompulsīvus traucējumus (OKT jeb spaidu uzmācības),
posttraumatiskā stresa sindromu un sociālo fobiju (slimīgas bailes no sabiedrības). Šīs tabletes nav ne miega zāles,
ne nomierinošs līdzeklis. Šis medikaments pieder pie medikamentu grupas, ko sauc par selektīviem serotonīna atpakaļsaistīšanas
inhibitoriem (SSAI). Preparātam "Zoloft" ir ļoti garš blakusparādību saraksts. To var skatīt medikamenta lietošanas instrukcijā - http://www.zva.gov.lv/index.php?id=377&top=112&ON=Zoloft&IN=&RA=&PN=&RN=&M=0&ATC=&NC=1&ES=1&SA=1&DC=1&PI=1.

"Fluanxol" pieder medikamentu grupai, kas darbojas, mazinot nomākta garastāvokļa simptomus. Fluanxol lieto depresijas ārstēšanai pacientiem, kam vienlaikus vai nu ir, vai nav trauksmes pazīmes.
Taču ārsts var nozīmēt Jums Fluanxol arī citā nolūkā. "Fluanxol" blakusparādību sarakstu varat skatīt zāļu lietošanas instrukcijā - http://www.zva.gov.lv/index.php?id=377&top=112&ON=Fluanxol&IN=&RA=&PN=&RN=&M=0&ATC=&NC=1&ES=1&SA=1&DC=1&PI=1.

Medikamenta ar nosaukumu "Xomax" nav Zāļu reģistrā. Varbūt domājāt "Xanax"?
Jautājums
Labdien! Mani ļoti uztrauc jautājums par
Fitolizyn. Kā šī pasta ietekmē auglim, ja man dzemdēt pēc divām nedēļām? Lūdzu instrukciju necitēt, viņu es jau izlasiju....
04.10 Iesūtīja Alla
Atbilde
"Fitolizyn" pastu nedrīkst lietot grūtniecības laikā, galvenokārt, tāpēc, ka nav pieejami dati par drošību, līdz ar to nav zināma ietekme uz augli. Tāpēc arī instrukcijā ir šī norāde, ka tikai ārsts var izvērtēt, vai iespējamais ieguvums mātei atsver iespējamo risku auglim.
Jautājums
Labdien! Vai ir kāda iespēja no Latvijas aptiekām pasūtīt kādu medicīnisku preci no Krievijas, Baltkrievijas vai Ukrainas? Interesē dzemdes riņķis 4. izm., kas nekur Latvijā nav. Paldies!
04.09 Iesūtīja Dace
Atbilde
Latvijā ir vairākas aptiekas, kas medikamentus pasūta arī no citām valstīm. Par konkrētām aptiekām Rīgā informāciju var jautāt Aptieku izziņu birojā pa tālruni 67281705.
Jautājums
Labdien! Gribetos zinat, vai drikstu lietot kapsulas Dalacin C ja man ir bijushas problemas ar vairogdziedzeri un pashlaik reizi nedelja dzeru Neomercazol 5mgx1 tableti. Man ir bakterialaa vaginoze un alergija pret Metronidozolu.
04.09 Iesūtīja Guna
Atbilde
Šajā jautājumā Jums noteikti jāvēršas pie ārsta, kas izvērtēs Jūsu veselības stāvokli, to, vai Jums tiešām nepieciešams žāds preparāts, un potenciālo zāļu mijiedarbību.
Jautājums
Labdien. Vai ir kādas labas bezrecepšu zālītes atmiņas uzlabošanai un smadzeņu darbības uzlabošanai? Tikai lūdzu nevajag rekomendēt ģimenes ārstu
04.09 Iesūtīja valdis
Atbilde
Var lietot ginka preparātus, kas uzlabo galvas smadzeņu šūnu apgādi ar skābekli, veicina smadzeņu vielmaiņas
procesus, uzlabo atmiņu un koncentrēšanās spējas.
Jautājums
Labdien! Lūdzu palīdziet!!! Ko darīt, lai ātrāk pazustu zilumi diezgan lieli ap acīm? Un vēl, lai mazāk sāpētu....Gaidu jūsu palīdzību...Jau iepriekš paldies...
04.08 Iesūtīja Ligita
Atbilde
Zemādas asinsizplūdumus (zilumus) var mazināt arnikas ziede vai troksevazīna ziede. Pret sāpēm var līdzēt ibuprofēna tabletes, taču vislabāk būtu konsultēties ar ārstu vai farmaceitu aptiekā.
Jautājums
Signei-Austrālijas tējas koka krēms 50ml
Ilmas aptiekā-9(Lomonosova iela6) maksā
8.79Ls
04.07 Iesūtīja Jana
Atbilde
Jautājums
sveiki,es lietoju kontracepcijas tabletes, bet vēmu 10h pēc zāļu iedzeršanas, vai man bija jāiedzer papildus tablete un pēc cik dienām varu droši nodarboties ar seksu paldies jau iepriekš
04.06 Iesūtīja zane
Atbilde
Jāseko norādījumiem, kas minēti konkrētā preparāta lietošanas instrukcijā. Visticamāk, ka pēc 10 stundām tablete kuņģī vairs nebūs saglabājusies, taču, tā kā mums nav zināms medikamenta nosaukums un tas, kurā cikla nedēļā bija vemšana (kurā nedēļā tika izlaista tablete), tad varam vienīgi ieteikt turpināt zāļu lietošanu kā ierasts un līdz konkrētā iepakojuma izlietošanas beigām lietot papildus izsargāšanās līdzekļus, piemēram, prezervatīvu.
Jautājums
Labdien! Sakiet lūdzu,ja es ievēroju diētu, tad ir vērts dzert askorutīna tabletes?
04.05 Iesūtīja Marina
Atbilde
Askorutīns lietojams kā papildus vitamīnu avots. Nav škaidrs, kādu diētu tieši Jūs ievērojat, un cik veselīgs, sabalansēts ir Jūsu uzturs, taču, visticamāk, askorutīnu var lietot. Atbildot uz jautājumu "vai ir vērts?" - nevaram izvērtēt, nezinot par kādu diētu ir runa.
Jautājums
Labdien! Velejos pajautāt.Lietoju Lindynette 20 jau menesi, un tagad ir 7dienu partraukums...vai ir jaizsargajas ar prezervativu šajā laikā? Paldies jau iepriekš :)
04.04 Iesūtīja Santa
Atbilde
Šajā 7 dienu posmā papildus aizsardzības līdzekļus nav jālieto.
Jautājums
Labdien! Gribēju uzzināt vai grūtniece drīkst lietot Višņevska ziedi???? (kompresei) Paldies!
04.04 Iesūtīja Sandra
Atbilde
Grūtniecēm par visu zāļu lietošanu vajadzētu konsultēties ar grūtniecību uzraugošo ārstu, jo mēs nezinām, kā norit Jūsu grūtniecība, kādus preparātus vēl lietojat, kādi blakus simptomi Jūsu grūtniecības norisei raksturīgi.
Jautājums
Vai Rexetin palīdz pie depresijas ar trauksmi? Kādās devās ?
04.04 Iesūtīja Dainis
Atbilde
REXETIN ir medikaments pieaugušajiem ar depresiju un/vai trauksmes
stāvokļiem. Jums jālieto šīs zāles ar tādu devu un tik ilgi, cik to noteicis ārsts, turklāt - atrodoties regulārā medicīniskā uzraudzībā.
Jautājums
Labdien. Esmu grūtniecības pirmajā mēnesī. Vai BIO-MULTI vitamīni no Pharma Nord ir labi lietošanai pirmajos grūtniecības mēnešos? Un ko man darīt ja brīžiem ir nelielas sāpes vēdera lejas daļā? Paldies jau iepriekš.
04.04 Iesūtīja Laura
Atbilde
Šis ir minerālvielu komplekss, kas satur folskābi, deviņus svarīgus vitamīnus un sešas minerālvielas un paredzēts ekstremālos apstākļos nodarbinātām personām. Taču nav pamata uzskatīt, ka to nedrīkstētu lietot arī grūtniece. Par sāpēm vēdera lejas daļā noteikti jāinformē savu ārstu.
Jautājums
Labdien! Es vēlētos uzzināt kādu informāciju par kremu SCIN CAP? Vai tiešām viņš nesatur steroīdos hormonus? (Tā vismaz apliecina izplatītāji, bet man ir zināma arī pretēja informācija ???)
04.03 Iesūtīja ivvvvvvvvv
Atbilde
Ar šādu nosaukumu neatrodam nevienu Latvijā reģistrētu preparātu ne Zāļu reģistrā, ne Uztura bagātinātāju reģistrā, ne Medicīnisko ierīču un preču reģistrā. Iespējams, tas ir tikai kosmētisks līdzeklis, taču mūsu rīcībā nekādas oficiālas informācijas nav.
Lapas:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 kopā: 1256 ieraksti
  « atpakaļ   
 

 

Vieta jūsu reklāmai
Notikumu kalendārs
11/03 „Respiratoro slimību modulis 20p”
14/03 LFB konference Tukumā
15/03 Seminārs "Muguras sāpju eksperts" Rīgā
19/03 LFB valdes sēde
11/04 FA seminārs
 Partneri
 
Z V A
N V D
V I
L F B
F A
V M
L F S A

Meklēt
Sadaļā
 R E D A K C I J A
* Šeit publicētā informācija paredzēta veselības aprūpes nozares speciālistiem.
Redakcija nenes atbildību sarežģījumu gadījumos, kas radušies, nespeciālistiem
interpretējot vai nelietderīgi izmantojot šo informāciju.
izstrādāts nexus.lv