Ziņas
 Kas vēl notiek
 Statistika
 Studentu ziņas
 Farmakoloģijas jaunumi
 Farmaceitiskās aprūpes vērtējums aptiekās
 Farmaceitu un farmaceitu asistentu reģistrācija
 Palīdzi atpazīt!
 Gaidot aspirīna 115-gadi
  Cik labi Tu pazīsti Aspirin Cardio?
  Nedēļas jautājums
  Forums
  Zāļu reģistrs
  Kompensējamās zāles
  Bezrecepšu zāles
  Uztura bagātinātāji
  Aptiekas
  Lieltirgotavas
  Zāļu ražotāji
  Sertifikācija
  Likumdošana
  MateriaMedica
  Darba birža
  Jautājumi un atbildes
 
GRIBI KĻŪT ZINĀMS UN PAMANĀMS?         IENĀC TE!
 Jautājumi un atbildes Ceturtdiena 21.11.2024  
Likumdošana
Par zālēm
Citi
Biežāk uzdotie jautājumi

Farmaceiti un farmācijas nozares speciālisti turpmāk jautājumus portāla redakcijai par zālēm, profesionālo izglītību vai farmācijas likumdošanu var uzdot, sūtot vēstuli uz e-pastu mic@mic.lv, un mēs atbildēsim Jums personīgi.
Redakcijai ir tiesības neatbildēt uz jautājumiem, kas nav saistīti ar farmāciju, medicīnu, farmaceitisko aprūpi, kā arī uz personu aizskarošiem jautājumiem.

Atbildes par Jūs interesējošo tēmu var arī meklēt, izmantojot meklētāju lapas labajā sānā un izvēloties meklētāja sadaļu "Jautājumi un atbildes".

Pirms uzdodat jautājumu, ielūkojieties jautājumu arhīvā - iespējams, Jūs interesējošā atbilde jau ir tur!

 
Jautājums
Vai ir zināms, kas tirgo tādus aptiekā izmantojamus priekšmetus kā, piem., formas svecīšu gatavošanai, refraktometru u.c. tehniku
08.16 Iesūtīja Kristīne
Atbilde
Mūsu rīcībā nav informācijas par aptiekās izmantojamo ierīču tirdzniecību, taču, iespējams, šādu informāciju var uzzināt Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūrā - www.vsmtva.gov.lv - tel.:7501590, fakss:7501591, e-pasts: agentura@vsmtva.gov.lv, adrese: Duntes iela 12/22, Rīga, LV-1005.

Jautājums
Pārsējs cica-care. Kādas indikācijas
lietošanai?Kur var iegādāties?Paldies!
08.16 Iesūtīja Ilma
Atbilde
Medicīnas ierīču reģistrā neatrodam šādus pārsējus, tādēļ sīkāku informāciju sniegt nevaram.
Jautājums
Labdien, vēlos uzzināt,vai Tobramicīna
pilienus(acu pilieni) var pilināt arī
ausīs.
08.16 Iesūtīja Kristīne
Atbilde
Auss infekciju gadījumā tobramicīns noteikti nav izvēles līdzeklis.
Jautājums
Man tads jautajums: kaa var nonemt uz
kakla uzsuktu zilumu??? liels paldies :)
08.15 Iesūtīja Kristine
Atbilde
Šādas metodes mums, diemžēl, nav zināmas. :)
Jautājums
Labvakar!Sakiet, ludzu vai cukura
diabetu var uzskatit par iedzimtu?
Ieprieks pateicos. M.
08.15 Iesūtīja Marina
Atbilde
Cukura diabēts (CD) ir vielmaiņas slimību grupa, kam kopīgs paaugstināts glikozes līmenis asinīs (hiperglikēmija). CD izraisa sarežģīta ģenētikas (iedzimtības), vides faktora un dzīvesveida mijiedarbība. Atkarībā no DM izcelsmes hiperglikēmiju var veicināt samazināta insulīna izdalīšanās, samazināts glikozes patēriņš un pastiprināta glikozes veidošanās.
Balstoties uz CD rašanās gaitu, to iedala divās lielās grupās – 1. tipa (10-20% CD slimnieku) un 2. tipa CD (80-90% CD slimnieku). 1. tipa CD gadījumā iedzimtībai ir mazāka nozīme nekā 2. tipa CD gadījumā.
Jautājums
Sakara ar artrītu nozimēts Prednisolonum
30mg dienā kopā ar Omeprazolu. Kā šos
medikamentus labāk lietot - kurā
diennakts laikā,utt.?
08.15 Iesūtīja Andris
Atbilde
Prednizolonu iekšķīgi lieto vienu vai divas reizes dienā. Ieteicams lietot kopā ar pārtiku, lai mazinātu gremošanas trakta kairinājumu. Lietošanas laikā jāizvairās no alkohola patēriņa, jo alkohols var veicināt prednizolona čūlas rašanos veicinošo darbību.
Omeprazolu parasti lieto vienu reizi dienā tieši pirms maltītes. Zāļu formu (tableti, kapsulu) nekādā gadījumā nedrīkst sasmalcināt – tā jānorij vesela.
Jautājums
Labdien! Kur/kaadaas adresees internetaa es
vareetu intereseeties un sanjemt informaaciju par iespeejaam aarzemees studet farmaaciju-apmainjas programmaas vai kursos?
08.15 Iesūtīja Ance
Atbilde
Varam ieteikt par šīm koordinātēm interesēties Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātē vai Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Farmācijas nodaļā.
Jautājums
Labdien, vēlos uzzināt kurās aptiekās
Rīgā var iegādāties lubrikantus?
08.15 Iesūtīja martiny
Atbilde
Tas ir jautājums Aptieku informācijas birojam - Tālr. 7281705
Jautājums
Vai pastāv likumdošana, kas regulē
minimāli nepieciešamās telpu platības
aptiekas vai aptiekas filiāles
atvēršanai? Esmu kaut ko dzirdējis par
100 m2.. Paldies!
08.15 Iesūtīja oskars
Atbilde
MK noteikumos Nr. 207 "Aptieku atvēršanas un darbības prasības" (22.05.2001.) minēts, ka apmeklētāju apkalpošanas zāles platība, kurā var uzturēties apmeklētāji, nav mazāka par 10 kvadrātmetriem. Par pārējo aptiekas telpu platību nav nekādu īpašu nosacījumu.
Jautājums
es nosutiju to jautajumu par zalu
partrauksanu operacijas delj...buutu
loti prieciiga,ja jus so atbildi
nosutitu uz manu e-pastu....jo tas
patiesam ir loti svariigi....paldies jau
ieprieks.
08.15 Iesūtīja beatrise
Atbilde
Vai Jūs, lūdzu, varat atkārtot šo jautājumu, jo pašlaik nespējam to atrast?
Jautājums
"sustanon" kas tas ir un prieks kam
tas vajadziigs?
08.14 Iesūtīja maaris
Atbilde
Sustanon aktīvā viela ir testosterons. Testosterons ir dabisks vīriešu hormons, kas ir nepieciešams vīrieša normālai seksuālai attīstībai. Testosteronu saturošus medikamentus parasti nozīmē pacientiem, lai aizvietotu dabiskos hormonus, ja organisms tos ražo nepietiekamā daudzumā.
Jautājums
veeleetos uzinaat, ko ieguust sportisti
ja lieto metaanu, vai tas vispaar ir
veseliigi.
08.14 Iesūtīja maaris
Atbilde
Pirmo reizi dzirdam, ka sportisti lieto metānu. Droši varam apgalvot, ka tas nav veselīgi.
Jautājums
Vai grūtniecibas laikā drīkst lietot
kādus medikamentus pret caureju,ja
drīkst - kādus?
08.14 Iesūtīja Rita
Atbilde
Medicīniska palīdzība noteikti jāmeklē, ja caureja ir ļoti spēcīga un izraisa smagu šķidruma zudumu, ja ķermeņa temperatūra pārsniedz 38,8oC, ja izkārnījumu masa satur asinis vai ja saslimšana ilgst vairāk nekā 48 stundas un nav vērojams uzlabojums.
Nekomplicētas, vieglas akūtas caurejas gadījumā nepieciešams atjaunotu zaudēto un saglabātu normālu šķidruma daudzumu organismā, tādēļ ieteicams patērēt daudz šķidruma – sulas, kofeīnu nesaturošus dzērienu un nediētiskus dzērienu, kas nesatur mannitolu vai sorbitolu. Caurejas gadījumā tiek zaudētas arī minerālvielas, kuru daudzums jāatjauno – labs kālija avots ir apelsīnu sula un banāni. Minerālvielu daudzuma atjaunošanai ieteicami arī sāļi cepumi vai buljons. Ja šķidruma zudums ir lielāks, ieteicams dzert ūdeni, kam pievienota vārāmā sāls un cukurs (1 tējkarote sāls un 8 tējkarotes cukura uz 1 l ūdens). Ieteicams mainīt ēšanas paradumus – ieturēt nelielas, retas maltītes, kurās ir mazs tauku daudzums un kas nesatur kofeīnu un sintētiskus saldinātājus.
Caurejas ārstēšanai izmantotos līdzekļus iedala adsorbentos, "pildvielās" un opioīdu analogos. Opioīdu analogi darbojas centrālā nervu sistēmā un arī perifēriski, palielinot laiku, kurā ūdens un elektrolīti zarnās uzsūcas, un samazinot vēdera iztukšošanās biežumu. No šiem līdzekļiem samērā droši grūtniecības laikā var lietot loperamīdu. Tas tiek uzskatīts par izvēles pretcaurejas līdzekli grūtniecības laikā.
Tātad, ja grūtniecības laikā radusies caureja, ieteicams pilnīgs pasākumu komplekss – pastiprināts šķidruma patēriņš, uztura pārmaiņa un, ja simptomi ir smagāki, loperamīds nelielā devā.
Jautājums
Biju spiesta lietot stipras
antibiotikas. gribeju zinat vai tas var
but iemesls, ka menesreizes aizkavejas?
08.14 Iesūtīja sandra
Atbilde
Iespējams, droši vien, ir jebkas, taču šādas blausparādības antibiotikām nav raksturīgas un novērotas. Šai gadījumā ieteicams apmeklēt ārstu, kurš noskaidros, kādēļ Jūsu mēnešreizes ir aizkavējušās.
Jautājums
Kādreiz bija tāds medikaments-Cordinax.Vai tagad Latvija ir reģistrēts kaut kas ar to pašu aktīvo vielu? Paldies!
08.14 Iesūtīja Anna
Atbilde
Šī medikamenta aktīvā viela ir cisaprīds, taču Latvijā nav reģistrēts neviens šo aktīvo vielu saturošs medikaments. Cisaprīdu saturošo medikamentu izplatīšana vairumā pasaules valstu ierobežota retu, bīstamu blakusparādību (potenciāli letālas aritmijas) dēļ. ES tiek izplatīti šādi cisaprīdu saturoši medikamenti: Alimix, Arcasin, Bozaxtral, Cefanyl, Cevilor, Cipril, Circocric, Cisaprid-Jannsen, Ciside, Clotioride, Cyprid, Dolyzinax, Elpegon, Epasan, Evifix, Fisiogastrol, Gastridol, Hagasical, Kelosal, Kinessen, Lamafer, Lirebin, Minsk, Nastilox, Oferin, Prepulsid, Propulsin, Ruvetine, Spabucol, Systilan, Zenopar
Jautājums
kads butu labakais uztura bagatinatajs
aknu aizsardzibai
08.13 Iesūtīja ramons
Atbilde
Nevaram ieteikt Jums konkrētu līdzekli aknu aizsardzībai, taču, klīniski pierādītas hepatoprotektīvas īpašības piemīt, piemēram, raibā mārdadža (Sylibum marianum) preparātiem.
Jautājums
Liekas ka gribas ēst,bet kā ieēd sāk
sāpētkunģis. Vai varētu būt ka uz nervu
pamata sāp, pat liekas, ka ka paliek
slikta dūša.Ko darīt? Būšu pateicīga par
atbildi.
08.13 Iesūtīja elena
Atbilde
Šis jautājums nav mūsu kompetence. Lai noskaidrotu, kas īsti Jums kaiš, nepieciešama nopietnāka izmeklēšana, ko var veikt tikai ārsts. Ieteicam Jums apmeklēt ģimenes ārstu vai gastroenterologu, kurš noteiks Jums diagnozi un ārstēšanu. Šādi simptomi var liecināt arī par nopietnu saslimšanu vai tādu saslimšanu, kurai var būt smagas komplikācijas.
Jautājums
Labdien!
Vai ir kādas zāles pret sliktu dūšu
transportā, izņemot futuras ingveru?
08.12 Iesūtīja Ilona
Atbilde
Pret sliktu dūšu lietoto līdzekļu klāsts ir visai plašs: antiholīnerģiskie līdzekļi (skopolamīns); 1. paaudzes antihistamīni (difenhidramīns, hlorfeniramīns, hifenadīns, hidroksizīns, meklizīns, prometazīns, hloropiramīns); benzamīdi (metoklopramīds); benzodiazepīni (lorazepāms); butirofenoni (droperidols, haloperidols); kortikosteroīdi (deksametazons); fenotiazīni (hlorpromazīns, prohlorperazīns, tietilperazīns); serotonīna antagonisti (ondasetrons, granisetrons, dolasetrons), taču vairums šo līdzekļu ir nopērkami tikai pret recepti. Izņēmums ir 1. paaudzes antihistamīnu līdzekļi, pēc kuriem varat jautāt aptiekā.
Jautājums
Jau vairaak kaa gadu esmu preceejusies
un ljoti gribam beerninju,bet nekas
nesanaak....Kaapeec?Paliidziet man ja
varat!!!Luudzu!Ieprieksh paldies!
08.11 Iesūtīja Karina
Atbilde
Šis jautājums nav mūsu kompetencē. Varam vien ieteikt Jums konsultēties ar savu ārstu.
Jautājums
Bieži dzirdēts, ka plānojot grūtniecību
un tās laikā, sievietei nav ieteicams
lietot zāles. Vai tas pats attiecas arī
uz vīrieti (pirms bērna ieņemšanas) un
cik nopietnu iespaidu tas var atstāt uz
nākamā bērna veselību? Vai tas vispār
medicīnā ir izpētīts jeb arī ir tikai
pieņēmumi?
08.10 Iesūtīja Solvita
Atbilde
Šis lauks ir maz pētīts, taču skaidri zināms, ka ietekmi uz vīrieša auglību un iespaidu uz bērna veselību var atstāt šādi toksīni (tai skaitā zāles): smēķēšana, narkotisku līdzekļu lietošana (tai skaitā medicīnisku iemeslu dēļ), zāles - azulfidīns, kolhicīns, kalcija kanālu blokatori (verapamils, nifedipīns, riodipīns u.c.), pārmērīgs alkohola patēriņš, marihuānas lietošana, rūpnieciskie toksīni, organiski šķīdinātāji, pesticīdi un herbicīdi, smagmetāli.

Lapas:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 kopā: 2903 ieraksti
  « atpakaļ   
 

 

Vieta jūsu reklāmai
Notikumu kalendārs
11/03 „Respiratoro slimību modulis 20p”
14/03 LFB konference Tukumā
15/03 Seminārs "Muguras sāpju eksperts" Rīgā
19/03 LFB valdes sēde
11/04 FA seminārs
 Partneri
 
Z V A
N V D
V I
L F B
F A
V M
L F S A

Meklēt
Sadaļā
 R E D A K C I J A
* Šeit publicētā informācija paredzēta veselības aprūpes nozares speciālistiem.
Redakcija nenes atbildību sarežģījumu gadījumos, kas radušies, nespeciālistiem
interpretējot vai nelietderīgi izmantojot šo informāciju.
izstrādāts nexus.lv